tel./fax 32 234 01 02

kom. 512 290 049

Odboje gumowe

Odboje gumowe produkowane są w formach lub w postaci grubych profili. Mają kształt poduszek lub grubych profili gumowych. Odboje jako poduszki gumowe służą do ochrony ramp przeładunkowych oraz progów do parkowania pojazdów. Znajdują także zastosowanie jako odboje do drzwi. Zaletą wykorzystania odbojnic gumowych jest fakt pochłaniania przez nie praktycznie całej siły uderzenia, rozkładając ją na odbojniku, a nie na elemencie przez niego chronionym – tj. ścianie, drzwiach bądź pojeździe.

Odbojnice gumowe wykonane są z elastycznego materiału, który nie odkształca się, cechuje go duża trwałość i odporność na ścieranie – co wpływa na dużą ekonomiczność przy zastosowaniu takiego elementu. Same odbojnice są łatwe w montażu i demontażu. Wykorzystywane są najcześciej na rampy transportowe, ściany w magazynach lub w portach jako burtochrony. Mniejsze służą jako odboje do suwnic i innych urządzeń jezdnych oraz zabezpieczają np. otwierane drzwi w pomieszczeniach, a także drzwi w samochodach lub innych urządzeń technicznych.

W naszej ofercie znajdują się również odboje mołogabarytowe np. do drzwi, suwnic lub innych urządzeń technicznych. Chętnie doradzimy Państwu jaki element wybrać, aby spełnił on Państwa oczekiwania. Jako producent jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne ceny przy wysokiej jakości wyrobu.

Montowane za pomocą śrub z tulejkami rozprężnymi lub przy pomocy zwykłych śrub.

Poduszki i odboje występują w rozmiarach 500 x 250 x 100mm, 610 x 360 x 100mm, 80 x 100 x 720mm, 200 x 120mm o dowolnej długości. Stosowane są gumy o dużym pochłanianiu energii.