tel./fax 32 234 01 02

kom. 512 290 049

Płyty gumowe

Produkujemy płyty z różnych rodzajów gum do wielu zastosowań, także jako elementy konstrukcji bardziej złożonej np. w połączeniu z wkładkami metalowymi. Płyty gumowe mogą być także wykorzystywane jako gotowy wyrób, bądź półprodukt dla wyrobów gumowych. Stosowane gumy posiadają różną charakterystykę, właściwości i odporność i co za tym idzie różne przeznaczenie. Zwykle produkowane przez nas płyty gumowe wykonane są z materiałów olejoodpornych i trudnopalnych.

Maksymalna szerokość wyrobu to 700 mm, długość do kilku metrów i grubość do 100 mm. Płyta gumowa zachowuje wysoką elastyczność nawet przy niskich temperaturach, jest odporna na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Płyty gumowe znajdują bardzo często zastosowanie w różnego rodzaju przemyśle ciężkim, jak również jako przesypy, burty, zgarniacze itp. Płyty z wkładką stalową stosowane są szczególnie jako burty do sit lub wykładziny na przesypy żwiru, piasku lub węgla. 

Naszym atutem jest fakt, że jesteśmy producentem, co za tym idzie kontrolujemy całość procesu produkcji, dzięki temu nasze płyty gumowe cechują się wysoką jakością oraz przystępną ceną.